Uçar Tekstil 1940 yılında Uşak’ta, Ev tekstiline yönelik dokuma faaliyet göstermeye başlayan, 1948 yılında ise Sultanhamam – Eminönü’nde ticari hayatına devam eden firma, aile şirketinin 3.kuşak yönetimi ile 2007 yılından itibaren konfeksiyon sektörüne atılım yapması ile birlikte Uçar Tekstil bünyesine Serva Kumaş markasını katarak sektördeki yerini korumaya devam etmektedir.

Kurulduğu günden beri kendisine büyük hedefler belirlemiş olan Uçar Tekstil kendi markası Serva Kumaş ile konfeksiyon sektöründe hızla ve başarıyla ilerlerken üretim ve pazarlama da çağın gerektirdiği tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir. Özellikle Uzak Doğu ülkeleri (Hindistan, Çin, Endonezya, Pakistan, Vietnam) başta olmak üzere Dünya’nın hemen hemen her yerinden iplik, ham kumaş, kumaş ve benzeri birçok malzemeyi uzman kadrosu ile ithal edebilmektedir.
Yenilikçi bakış açısı ve 77 yıllık tecrübesini müşteri memnuniyetine de yansıtan Serva Kumaşın hızla yükselen bu başarı grafiğinin temelinde ise kalite ilkeleri yer almaktadır;

  •  En üst düzeyde müşteri memnuniyetinin sağlanması
  •  Müşteri isteklerine zamanında en iyi cevabın verilmesi
  •  Ürün kalitesinin ve çeşitliliğinin sürekli iyileştirilmesi
  •  Sektörel gelişmelere öncülük ederek Ar-Ge çalışmalarının yapılması
  •  Firma yapısına paralel tedarikçi firma ilişkileri

MİSYONUMUZ

Müşteri merkezli bir anlayışla, teknolojik uygulamaları bünyemize sürekli adapte ederek, tekstil sektöründe yenilikçi, kaliteli, güvenilir duruşumuzu devam ettirmek ve ürünlerimizi müşterilerimize en iyi koşullarda sunmak ve ulaştırmaktır.

VİZYONUMUZ

Tekstil sektöründe, kendi markalarımızla gelişmelere ve yeniliklere öncülük edip, müşteri portföyümüzü genişleterek iç ve dış pazarda etkin bir şekilde lider olmaktır.